Zamek i Trakt Młyński w Bytowie

Polskie miasta kryją wiele cennych skarbów. Często szukamy atrakcyjnych miejsc bardzo daleko, a prawdziwą perłę mamy tuż pod nosem. Niewątpliwie ciekawym i uroczym miastem jest Bytów. Położony w województwie pomorskim, nad rzekami Borują oraz Bytową, stanowi doskonałą propozycję na letni wypoczynek. Wakacje w Bytowie wprowadzą nas w dobry nastrój. Pobyt w tym mieście z pewnością będzie niezapomniany. Bez wątpienia, Bytów zaskoczy nas niejednokrotnie. Turystyka w mieście rozwija się dość prężnie. Mieści się tutaj wiele znakomitych punktów gastronomicznych. Coraz więcej turystów chce poznawać uroki Bytowa. Znajdziemy tutaj wiele cennych zabytków, które koniecznie trzeba zobaczyć. W okolicy czekają na nas piękne krajobrazy i niepowtarzalna przyroda. Bytów jest położony na Pojezierzu Bytowskim. Okolica jest naprawdę malownicza i z pewnością zachęci nas do wielu spacerów czy też wycieczek rowerowych.

Jakie noclegi Bytów może nam zaproponować?

Niewątpliwie znajdziemy tutaj wiele korzystnych propozycji. Nie zabraknie miejsc w hotelach oraz pensjonatach. W Bytowie funkcjonują także liczne pokoje gościnne oraz gospodarstwa agroturystyczne. Baza noclegowa jest całkiem szeroka i rozbudowana. W mieście i okolicy działają także ośrodki wypoczynkowe. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

W Bytowie koniecznie trzeba zobaczyć pokrzyżacką warownię. Zamek powstał XIV wieku i z pewnością zachwyci nas swoimi rozmiarami. Co ciekawe, obecnie mieści się tu między innymi hotel oraz restauracja. Pobyt w tym niesamowitym miejscu dostarczy nam wiele niepowtarzalnych emocji. Jeśli nie skusimy się na nocleg w tym wiekowym zamku, warto przespacerować się po dziedzińcu oraz zajrzeć do Muzeum Zachodnio-Kaszubskiego. Trakt Młyński jest idealnym miejscem na spacer. Po drodze możemy podziwiać średniowieczny, urbanistyczny układ miasta. Zobaczymy także most kolejowy nad Borują, z którym wiąże się wiele ciekawych legend. Miłośników aktywnego wypoczynku może zainteresować bieganie ulicami miasta. Pod zamkiem znajdziemy ciekawą tablicę, która głosi: „Bytów miasto joggingu”. Mapa pokaże nam interesujące trasy, którymi możemy się poruszać. Uprawiając jogging poznamy wiele ciekawych miejsc. Jak widać, miasto potrafi zaskoczyć. Z pewnością znajdziemy tutaj wiele niespodzianek. Bytów ma wiele twarzy i znajdą się tutaj atrakcje dla wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>