Wisełka – ciekawe miejsca i atrakcje

Lato to idealna pora roku na wypoczynek na morzem, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów sportów wodnych. To idealny czas na jazdę na nartach wodnych, nurkowanie czy pływanie to nie zapomniana dawka adrenaliny. Taki wypoczynek to istna skarbnica dla naszego samopoczucia, odstresowania po pracy. Każdy urlop jest wskazany dla naszego zdrowia, lepszego krążenia a także nabrania odporności. Jeżeli jednak ktoś poszukuje spokojnego miejsca nad morzem, leżąca niedaleko Międzyzdrojów wieś Wisełka będzie doskonałym wyborem. Pomimo tego, iż miejscowość jest nieduża, można szybko znaleźć tutaj letnie noclegi dla rodziny, Wisełka to przede wszystkim kwatery prywatne. Baza noclegowa zaś z każdym rokiem się rozwija, co jest między innymi przyczyną wzrastającej popularności tego miejsca.

Wisełka to bardzo ciekawa wieś, z jednej strony można znaleźć morze, zaś z drugiej – jezioro o tej samej nazwie co miejscowość. Ciekawostką jest także to, iż jest położona w sosnowych lasach, co w połączeniu z bryzą znad morza daje wspaniały mikroklimat. Podczas pobytu można wybrać się na spacer nad morze, gdzie można też zażyć kąpieli na dzikiej plaży. Do przejścia jest około 1, 5 kilometra, jednakże ciekawa i urocza droga przez las sprawia, że nie jest to żadnym problemem. Podczas przechadzki można podziwiać piękno okolicznej przyrody, która tutaj jest wyjątkowo bujna. Jeżeli jednak ktoś woli jezioro, wystarczy pójść w drugą stronę. Akwen umożliwia nie tylko kąpiel, można także bez problemu wypożyczyć łódki czy żaglówki, tak samo wędkarze z pewnością będą niezwykle zadowoleni z możliwości łowienia tutaj dość sporych okazów. Wisełka to bardzo spokojne miejsce, jednakże w bliskiej okolicy dla spragnionych wrażeń jest mnóstwo atrakcji. Zaledwie 2 kilometry dalej znajduje się pole golfowe z 27 dołkami. W pobliżu leżą między innymi Międzyzdroje, w których co roku odbywa się bardzo wiele imprez. Warto wspomnieć, że w okolicach Wisełki znajduje się bardzo kilka szlaków pieszych, które umożliwiają dotarcie do pobliskich miejscowości. Również ci, którzy wolą aktywnie spędzać czas na rowerach, bez problemu znajdą tutaj idealnie dopasowane do swoich oczekiwań i możliwości szlaki rowerowe. Z pewnością urlop w Wisełce nie tylko pozwoli bardzo dobrze wypocząć, ale przede wszystkim pozostawi niezapomniane wrażenia i chęć powrotu kolejnego lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>