W Kątach Rybackich zapomnijcie o nudzie

Doskonałą alternatywą dla zatłoczonych morskich kurortów są Kąty Rybackie. Walory przyrodnicze obszaru Mierzei Wiślanej niestety nie są w Polsce dobrze znane. Szkoda, ale najlepszą okazją, by to zmienić, jest wypoczynek w Kątach Rybackich. Jeszcze do niedawna miejscowość będąca osadą rybacką znajduje się w samym centrum Mierzei Wiślanej. Największą atrakcję stanowi port nad Zalewem Wiślanym. Jest tu miejsce dla ponad 30 jachtów.

Zalew Wiślany można pokonywać własnym jachtem jak też skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego umiejscowionego tuż nad brzegiem. Dla rodzin z dziećmi największą atrakcją będą stanowić rejsy promem i statkiem po Zalewie. Codzienne wypływają stąd statki i promy do Krynicy Morskiej oraz Fromborka. Bilet normalny kosztuje 20 zł, bilet ulgowy 13 zł. Osada zapewnia ciszę i spokój. Nie zawiodą się jednak również ci, którzy rządni są rozrywki.

Latem na terenie Kątów Rybackich organizowane są liczne imprezy plenerowe i zawody sportowe. Na uwagę zasługuje chociażby Plażowa Gala Disco Polo. Jest to ciekawa forma spędzania czasu zwłaszcza dla ludzi młodych. Po całodziennym wylegiwaniu się na plaży czynne są zresztą nocne kluby i dyskoteki. W okresie wakacyjnym organizowane są również Dni Rybaka.

Kąty Rybackie to miejsce dobre dla rodzin z dziećmi. Maluchy będą zachwycone kąpielami nad słonecznym brzegiem, kutrami rybackimi czy przyrodą. Część gminy objęta jest Rezerwatem Przyrody „Kąty Rybackie“. To największe w Polsce stanowisko lęgowe kormoranów czarnych i czapli siwej. Specjalnie z myślą o najmniejszych stworzono też Piracką Zatokę. Jest to park rozrywki składający się z dmuchańców w kształcie pirackiego statku czy zjeżdżalni rekina.

Nie zapominajmy jednak o walorach edukacyjnych miejscowości. Na jej terenie funkcjonuje Muzeum Zalewu Wiślanego, prezentujące eksponaty dawnych rybackich łodzi. Licznych atrakcji i udogodnień dla turystów nie brak również w samych obiektach noclegowych [widoczne w bazie Meteora]. Konkurencja pod tym względem jest ogromna. Noclegi w Kątach Rybackich dostępne są już od 15 zł do nawet 500 zł za jedną dobę. Zarówno gospodarze gospodarstw agroturystycznych, jak i luksusowe hotele troszczą się o zapewnienie wolnego czasu turystom. Organizowane są wycieczki, dostępna jest dobra baza rekreacyjna, wypożyczalnie sprzętu itd. Różnorodna baza noclegowa ma pozytywny wpływ na kształtowanie się cen. Spokojnie czteroosobowa rodzina może wypocząć w Kątach Rybackich bez rujnowania swojego domowego budżetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>