Sport i architektura w Niedzicy

Z przepięknego Kościeliska [tu: http://checkinpoland.pl/koscielisko-atrakcje-i-noclegi-246/], w którym miło spędziliśmy czas w Tatrach, wyruszamy dzisiaj w drugie równie sławne pasmo górskie zlokalizowane w Małopolsce. Przy okazji przedstawimy Wam kolejną piękna miejscowość.

Niedzica to niewielka wieś, prawdopodobnie założona w XIV wieku przez Franka z Farkaszowiec. Położona w województwie małopolskim, przyciąga turystów przede wszystkim swoją urokliwą lokalizacją. Decydując się na spędzenie urlopu w tym miejscu, nie sposób się nudzić. Miejscowość oferuje przyjezdnym mnóstwo atrakcji, bez względu na to, czy preferują oni aktywny wypoczynek, czy też spokojne zwiedzanie zabytków.

Miłośnicy białego szaleństwa powinni zwrócić uwagę przede wszystkim na bazę narciarską Polana Sosny [tu: https://facebook.com/onpolanasosny/]. Ośrodek jest położony na zboczu szczytu Sosna. Rozciąga się z niego piękny widok na pobliskie jezioro, elektrownię oraz szczyty Pienin i Tatr. Szlaki narciarskie różnią się między sobą trudnością, dzięki czemu zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczeni narciarze nie będą się tam nudzić. W ośrodku znajduje się także restauracja, w której można się posilić po całodniowym szaleństwie na stoku.

Osoby zainteresowane zwiedzaniem zabytków powinny natomiast wybrać się na Zamek w Niedzicy. Ta średniowieczna warownia jest położona u brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego. Warto skorzystać z możliwości zwiedzania z przewodnikiem. Chętni i wystarczająco odważni mogą na nim również zanocować. Nocleg w średniowiecznej komnacie z pięknym, historycznym wystrojem, z pewnością na długo pozostaje w pamięci. Na uwagę zasługuje również położony w pobliżu – jednak zachowany w zdecydowanie gorszym stanie – zamek w Czorsztynie. Do dziś zachowały się jedynie jego ruiny.

Z ciekawszych miejsc w okolicach Niedzicy warto wymienić również elektrownię wodną. Jest położona na Zbiorniku Czorsztyńskim. Można zwiedzić ją z przewodnikiem i zobaczyć na własne oczy jej techniczne wyposażenie. Turyści oglądają również podziemny tunel, znajdujący się około 50 m poniżej powierzchni lustra wody. Warto się zdecydować na taką wycieczkę – w końcu nie na co dzień mamy możliwość obserwowania z bliska pracy tego rodzaju elektrowni.
Baza noclegowa w Niedzicy [tu: ] również jest godna uwagi. Do dyspozycji gości są zarówno luksusowe hotele, jak i przytulne kwatery prywatne. Rezerwując je odpowiednio wcześnie, naprawdę jest w czym wybierać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>