Przyjaciele od przeszło 600 lat w Ustroniu Morskim

Ustronie Morskie to przepiękna nadmorska miejscowość pomiędzy Kołobrzegiem a Koszalinem. Jednak oprócz dostępu do Morza Bałtyckiego miasto posiada również mnóstwo atrakcji. Cała gmina to obszar, w którym znajduje się kilka popularnych pomników przyrody.

Najbardziej znane są oczywiście symbole tego regionu – dęby Bolesław i Warcisław. Dąb Bolesław po badaniu w 2000 roku oceniono na około 800 lat. Jest to jeden z najstarszych dębów w Polsce a jego rozmiary robią ogromne wrażenie. Obwód drzewa przy pniu to prawie 7 metrów! Wysokość wynosi 32 metry a jego średnica korony to około 20 metrów. Imię otrzymał na cześć pierwszego Króla Polski – Bolesława Chrobrego w 2000 roku właśnie przy okazji badania. Drugie drzewo Warcisław to bliski przyjaciel Bolesława, pochodzą z tego samego lasu. Jest trochę młodszy a jego wiek to około 650 lat. Został nazwany imieniem innego władcy, co prawda nie króla, ale księcia Warcisława III z dynastii Gryfickiej.

Oczywiście jak to przystało na miejscowość nadmorską są tutaj przepiękne piaszczyste plaże. Piasek i woda są tutaj bardzo czyste, a sama plaża ma około 10 kilometrów długości. Piękne, klifowe plaże przyciągają turystów, jest to znakomite miejsce na spacer. Turyści również mogą wybrać się na jedno z dwóch dostępnych molo. Mosty o długości ponad 100 metrów wchodzą w Morze Bałtyckie i gwarantuje przepiękne widoki. Co warte dodania to fakt, że plaża w Ustroniu Morskim otrzymała sześciokrotnie certyfikat błękitnej flagi. Również ciekawą atrakcją w Ustroniu Morskim jest skansen chleba, który znajduje się przy ulicy Kołobrzeskiej 9. Turyści tam mają okazję zapoznać się ze staropolską tradycją wypieku chleba. Takich miejsc w Polsce jest naprawdę niewiele. Turyści mają potem możliwość skorzystania z usług gastronomicznych i właśnie główną atrakcją jest żur podawany z tradycyjnym chlebem.

Dzięki popularności tego, warunki noclegowe w Ustroniu Morskim (www) są bardzo wysoko rozwinięte. Jest tu wiele ośrodków noclegowych na wysokim poziomie. Ogromnym atutem tutejszych noclegów jest również niska cena jak na swoje położenie, ale również bliskość do większych miast takich jak Kołobrzeg i Koszalin. Jest to znakomity wybór na spędzenie wakacji, każdy turysta będzie w stu procentach zadowolony z wyboru tego miejsca szczególnie dzięki licznym atrakcjom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>