Plaża w Darłowie – duże i czyste przestrzenie

Każdy z nas czasem potrzebuje odpoczynku, niektórzy dłuższego, niektórzy krótszego. Większość z nas jednak marzy o wypoczynku na złocistej plaży z drinkiem, słuchając dźwięku uderzania fal o brzeg, a później podróż do wymarzonego apartamentu (wybór na meteor). Czy da się jednak zrealizować te plany, będąc turystą na polskiej plaży? Da się. W tym celu świetnie spisze się Darłowo.

20 kilometrów słonecznego piasku dzieli się na pół za sprawą rzeki Wieprzy – ukazuje się część wschodnia i część zachodnia. Część zachodnia jest otwarta na morze – piasek styka się z wodą, idealna dla kochających wodę turystów. Odbywa się tam wiele turniejów, aktywni fizycznie uprawiać mogą wiele sportów wodnych – jazdę na skuterze wodnym, jazdę na dmuchanych obiektach (np. na bananie), jazdę na nartach wodnych. Część zachodnia zaś odgrodzona jest od morza kamieniami, co znacznie utrudnia do niego dostęp. Jednak coś za coś – plażowicze skorzystać mogą ze zjeżdżalni, boisk do gry w plażową siatkówkę. Dodatkowo wlewająca się woda tworzy małe baseny, w których kąpać i bawić się mogą najmłodsi.
Dla osób preferujących ciszę i spokój polecany jest specjalny kącik, w którym przebywa mniej osób – rozciąga się na wschód do jeziora Kopań.
Darłowska plaża (każda jej część) jest pilnie strzeżona i monitorowana przez ratowników wodnych.
Plaża w tej właśnie miejscowości zalecana jest także w czasie kuracji zdrowotnych – powietrze zawiera dużo jodu, jest także bardzo wilgotne.

Wylegiwanie się na plaży i korzystanie z jej uroków nie jest jednak jej jedyną atrakcją. Latem przejechać się można tramwajem wodnym, który kursuje na rzece Wieprz. O tej samej porze roku kursuje też raz w tygodniu statek na wyspę Bornholm. Prawdziwi wędkarze zmierzyć się mogą w swojej dziedzinie z powodu możliwości wypłynięcia statkiem na połów ryb. Odbywają się tu także Ogólnopolskie Otwarte Zawody Wędkarskie w których liczy się ilość złowionych dorszy. Wielbiciele historii wybrać się mogą na wycieczkę po Redzie statkami upodobnionymi na te zabytkowe. Niewątpliwą atrakcją jest także możliwość odwiedzenia portu, który skupić może w swoich granicach kilkadziesiąt statków. Co z zakwaterowaniem? Noclegi w Darłowie (historia na wikipedii) nie będą problemem – rozwinięta baza noclegowa ogólnie nie zawodzi. Urlop jednak planować trzeba z wyprzedzeniem, gdyż pokoje w miesiącach letnich są już przepełnione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>