Najciekawsze miejsca w Zwierzyńcu

Zwierzyniec jest niewielkim miasteczkiem, leżącym nieopodal Zamościa, w otoczeniu urokliwych stawów. Pięknymi krajobrazami przyciąga to miejsce każdego roku wielu turystów. Działa tu także dobrze rozwinięta baza noclegowa []. Wśród niej przeważają pensjonaty rodzinne oraz kwatery prywatne. W centrum miejscowości można znaleźć również domy wypoczynkowe oraz camping z pełnym zapleczem gastronomicznym oraz sanitarnym.

W ciągu roku nie powinno być problemu ze znalezieniem wolnej kwatery w Zwierzyńcu [https://pl.wikipedia.org/wiki/Zwierzyniec]. Nieco bardziej tłoczno robi się tu podczas wakacyjnych weekendów oraz w trakcie trwania ciekawych wydarzeń kulturalnych. Wówczas najlepsze kwatery w miasteczku należy rezerwować z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Pełna oferta wypoczynkowa dostępna jest na stronach internetowych pod hasłem “noclegi Zwierzyniec”. O wolne noclegi można się pytać również w informacji turystycznej.

Na wszystkich turystów czekają w Zwierzyńcu liczne atrakcje. Wśród nich na pierwszy plan wybija się niewielki kościółek zbudowany na wyspie w otoczeniu wody. Jest to osiemnastowieczna świątynia, mogąca poszczycić się barokową fasadą. Do wnętrza kościoła św. Jana Nepomucena prowadzi niewielki mostek. Przy ołtarzu głównym w kościele znajduje się przepiękny obraz, przedstawiający wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej, której kult w tym regionie jest wyjątkowo silny.

Nieopodal kościółka na wodzie na początku dziewiętnastego wieku wybudowano lokalny browar, którego założycielem był członek rodziny Zamoyskich. Warzono tu angielskie piwo jednego z lepszych gatunków. Budynek główny browaru został wybudowany na planie podkowy. Browar prężnie działa do dzisiaj. Wejście na teren dziedzińca jest bezpłatne. Można tu między innymi odpocząć w cieniu parasolek i skosztować lokalnych wyrobów. Działa tu również wypożyczalnia rowerów.

Odpoczywając w Zwierzyńcu, warto również wybrać się nad stawy Echo, gdzie wśród niewielkich alejek umieszczono ławeczki, na których można odpocząć i podziwiać zachód słońca. Ciekawym miejscem do spacerów są również okoliczne lasy, należące do Roztoczańskiego Parku Narodowego. Na jego terenie wyznaczono kilka ciekawych spacerowych szlaków turystycznych. Do lasu warto się wybrać zwłaszcza wczesną jesienią po opadach deszczu, kiedy to na potęgę wyrastają grzyby, z których można przyrządzić smaczne posiłki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>