Krynica-Zdrój – miejsce, w którym chce się zatrzymać na dłużej

Należąca do najbardziej znanych polskich uzdrowisk Krynica-Zdrój to miasto, gdzie znajdziemy wiele pięknych widoków, inspiracji, ale przypadnie ona do gustu także poszukiwaczom wrażeń. Oglądanie zabytkowych willi połączyć możemy z intensywnym uprawianiem sportów, przez cały rok nie sposób narzekać na nudę, a urozmaicona baza noclegowa (Meteor) i zaplecze sportowe sprawią, że każdy znaleźć może swój własny pomysł na spędzenie tu urlopu.

Rozpoznawalne budynki pijalni wód i starych willi sprawiają, że spacerując deptakiem możemy odnieść wrażenie, jakby czas się zatrzymał. Zadbane budynki kryjące różne atrakcje zachęcają, aby zwolnić tempo i zapomnieć o pośpiechu. Reprezentacyjne stare ulice i ich zabudowa, pomniki i parki nadają miastu spokojną, typową dla uzdrowiska atmosferę. Z drugiej strony jednak przez cały rok znaleźć możemy w Krynicy-Zdrój wiele możliwości aktywnego spędzenia czasu. Zimą stoki Jaworzyny i Słotwiny pozwalają korzystać z licznych i bardzo urozmaiconych tras narciarskich, zarówno biegowych jak i zjazdowych. Ciekawostką jest, że lodowisko w Krynicy działa nie tylko zimą, ale również latem. Całoroczny jest również tor saneczkowy. Znajdziemy tu także baseny czy fitness. Gdy nie ma śniegu, możliwości aktywnego wypoczynku jest jeszcze więcej: gokarty, tenis, parki linowe i wiele innych. Warto wybrać się na wycieczkę rowerem po wytyczonych szlakach, wśród których są zarówno typowo rekreacyjne, jak i górskie – dla zaprawionych kondycyjnie. Rowery możemy wypożyczyć na miejscu. Znajdziemy również szlaki piesze, ścieżki edukacyjne, punkty widokowe. Z deptaku kolejką wjedziemy na Górę Parkową, gdzie wiele atrakcji czeka przede wszystkim na rodziny z dziećmi i z której rozciąga się rozległa panorama – przy dobrej widoczności można nawet dostrzec Tatry. Jedną z ciekawych możliwości są również spływy kajakowe i pontonowe rzeką Poprad.

W mieście znajdziemy wiele restauracji i bardzo różnorodne – od luksusowych hoteli, przez sanatoria i pensjonaty, górskie schroniska, po kempingi – obiekty oferujące noclegi. Krynica-Zdrój także sama w sobie ma wiele ciekawych miejsc, będąc znacznie więcej niż miejscem wypadowym na okoliczne szlaki. Okazałe gmachy i drewniane budowle kryją wiele ciekawostek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>