Kościelisko – atrakcje i noclegi

Kościelisko jest jedną z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych w Południowej Polsce. Turyści pokochali tę liczącą niespełna cztery tysiące mieszkańców wioskę za sprawą malowniczych krajobrazów górskich, licznych zabytków oraz atrakcji. Miejscowość położona jest w słynnej i urokliwej Dolinie Kościeliskiej. Dokoła roztacza się widok na szczyty Tatr, których wysokości śmiało dobijają do dwóch kilometrów. To doskonałe miejsce na górskie wędrówki i wspinaczki.

Tatry Zachodnie są jednym z piękniejszych obszarów górskich w Polsce. Na turystów czeka tu mnóstwo szlaków turystycznych, które prowadzą zarówno na szczyty gór, przez lasy, przy brzegach rzek, a także do popularnych i atrakcyjnych miejscowości, takich jak sąsiadujące Zakopane. Z pewnością warto przespacerować się Drogą Królewską, którą według legendy w siedemnastym wieku król Jan Kazimierz uciekał przed Szwedami. Wytrwali miłośnicy gór, a także poszukiwacze przygód spotkają na swojej drodze niezwykłe atrakcje natury, takie jak jaskinie czy wodospady. Bardzo ciekawym miejscem jest Lodowe Źródło, które na pierwszy rzut oka wygląda bardzo zwyczajnie. Tymczasem na powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych pomiędzy drzewami, wije się wstęga przeźroczystej wody, której temperatura wynosi około cztery stopnie Celsjusza. Niezwykle malowniczo, zwłaszcza wiosną wygląda Polana Biały Potok, gdy przykrywa się puszystym jasnozielonym, trawiastym dywanem. Rośnie tu mnóstwo rzadkich i chronionych gatunków roślin. To wspaniałe miejsce, aby podziwiać urokliwe okolice, znajdujące się wokół, gdyż najbliższa okolica jest niezwykle atrakcyjna. Kilkunastokilometrowe odcinki można pokonać rowerem, pieszo lub ewentualnie samochodem. Obowiązkowym punktem wycieczki w Tatrach jest magiczna Dolina Pięciu Stawów. Największym z nich jest oczywiście słynny Wieli Staw, którego głębokość wynosi prawie osiemdziesiąt metrów, może robić imponujące wrażenie. Kościelisko nie bez przyczyny odwiedza tysiące turystów. Nic więc dziwnego, że miejscowa baza noclegowa () jest bardzo dobrze rozbudowana, tak aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających gości. Turyści mogą zarezerwować drewniane domki letniskowe, w których idealnie poczują góralski klimat. W Kościelisku znajduje się kilka dużych obiektów, na terenie których znajdziemy kilkanaście takich domków. Jednym z takich ośrodków są Domki Sywor. To wspaniałe i niedrogie miejsce, w którym można przyjemnie wypocząć i poczuć góralską nutę. Z pewnością warto odwiedzić to piękne miejsce w cudownej, tatrzańskiej scenerii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>