Karpacz – ciekawostki dla podróżnika

Każdy region ma swoje indywidualne ciekawostki, legendy a nawet mity. Podkreślają one charakter miasta lub miejscowości i dzięki temu promują ją na cały kraj. W niektórych jest ziarenko prawdy, inna zaś to czyste fikcje – jednak obie łączy jedno – wzbudzają ciekawość i intrygują podczas przebywania w tym miejscu. A to z kolei napędza całą machinę gospodarczą, w tym restauracje, infrastrukturę, hotele, pensjonaty i ogólną bazę noclegową Karpacza, który również ma również swoje nietypowe historie. Od czego zaczynamy?

Karpacz ocieka legendami na temat gór. Jedną z najbardziej popularnych postaci tutejszej „mitologii” jest Duch Gór, o którym legendy i historyjki możemy usłyszeć w podziemiach Karkonoszy. W dzisiejszych czasach nawiązanie do tradycji jest bardzo ważne w promocji każdego regionu. Na tle ogromnej ilości miast atrakcyjnych turystycznie każda indywidualność musi się wyróżniać. Można powiedzieć, że Karpacz jest w tym mistrzem dzięki czemu może dobrze doinwestować wszelkiego rodzaju przedsięwzięcia, takie jak pensjonaty oraz hotele (baza meteor) i restauracja, do tego również ścieżki rowerowe i całą samochodową infrastrukturę.

We wnętrzu podziemi możemy podziwiać dzieła sławnych artystów, którzy zaaranżowali to miejsce w jedynym w swoim rodzaju klimacie i atmosferze – emanowanie magią, którą właśnie dają nam pobliskie góry. Innym ciekawym miejscem, jednak bardziej pod względem naukowym niż mitycznym jest ulica Strażacka, w której zachodzi zjawisko ujemnej grawitacji. Jak to się objawia? Samochody i wszelkiego rodzaju przedmioty o owalnym kształcie toczą się tutaj podn górę bez żadnej wspomaganej siły zewnętrznej. Jest to niedaleko Dzikiego Wodospadu w pobliżu hotelu Piecuch, który dzięki temu również zyskuje dodatkową bazę klientów. Jest tutaj obecna fizyczna anomalia, a ostatnie badania wykazały, że grawitacja jest tutaj mniejsza o prawie 5 procent. Nie lada łamigłówka dla fanów Newtona, którego to miejsce obala wszelką teorię. Jednak jak już było wspomniane – jest to pojedyncze zjawisko, których na całym świcie można spotkać kilka. Karpacz to bez wątpienia jedno z ciekawszych polskich miast, niebywała atmosfera przepełniona licznymi legendami i tajemniczymi historiami, w połączeniu z bardzo nietypowym ukształtowaniem terenu i ciekawymi zjawiskami fizycznymi – to recepta na udany urlop i ciekawy wypoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>