Chwila wytchnienia w Szklarskiej Porębie

Jedną z najbardziej znanych polskich miejscowości turystycznych jest położona w województwie dolnośląskim Szklarska Poręba. To miejsce, które jest niezwykłe ze względu na swoje położenie geograficzne, leży bowiem między Karkonoszami a Górami Izerskimi. Dodatkowo panuje tam bardzo specyficzny klimat, który jest porównywalny z klimatem alpejskich miejscowości położonych na wysokości 2000 m n.p.m. Podczas pobytu w tym miejscu nie można nie wybrać się nad miejscowe wodospady. Pierwszy z nich ➦wodospad Kamieńczyka – ma blisko 27 metrów wysokości i spada do Wąwozu Kamieńczyka. Warto go zobaczyć, jest bowiem wyjątkowo piękny. Można się o tym przekonać podziwiając go na żywo lub oglądając ekranizację powieści „Opowieści z Narni: Książę Kaspian”, w której można zobaczyć wspomniany wodospad. Drugim wodnym strumieniem, który warto zobaczyć podczas pobytu w Szklarskiej Porębie jest wodospad Szklarki. Jest on sporo niższy, mierzy bowiem około 13 metrów, jednak mimo to, cały krajobraz roztaczający się wokół tego miejsca jest zachwycający. Na miejsce można dostać się idąc wzdłuż czarnego szlaku. Szklarska to nie jedyne miejsce w Polsce, gdzie możemy zobaczyć kaskady wody. ➦Międzygórze skrywa w sobie równie piękne zjawiska takie jak wodospad Wilczki, na pewno podbije on serce nie jednej osoby.

Na terenie Szklarskiej Poręby znajduje się Skwer Radiowej Trójki. Spędzając urlop w okolicy warto odwiedzić to miejsce, które powstało w 1999 roku. W jego głównej części można podziwiać pomnik Ducha Gór, turyści chętnie oglądają również tablice, na których znajdują się metalowe odlewy ust osób związanych ze stacją. Na Skwerze często odbywają się imprezy, które są objęte patronatem Trójki. Ze względu na swoje położenie Szklarska jest wymarzonym miejscem na urlop dla osób lubiących chodzić po górach. Z miasta można wyruszyć w wędrówkę jednym z wyznaczonych szlaków.

Dla miłośników górskich krajobrazów, jednak nie lubiących wyczerpujących spacerów dobrym rozwiązaniem może być wycieczka wyciągiem na Szrenicę, czyli szczyt o wysokości 1363 m n.p.m. z góry można podziwiać malownicze górskie krajobrazy, na szczycie znajduje się schronisko, w którym można się zatrzymać, lub tylko wzmocnić po męczącej wędrówce. Jak widać Szklarska Poręba jest miejscem, w którym nie brakuje atrakcji dla każdego, niezależnie od tego jak lubi spędzać urlop. W miejscowości znajduje się wiele obiektów, w których można zatrzymać się na czas wypoczynku w Szklarskiej Porębie, są to między innymi ➦pensjonaty, ośrodki wczasowe, ale też domki letniskowe, czy prywatne kwatery. Łatwo zauważyć, że baza noclegowa tego miejsca jest naprawdę duża.

3 myśli na temat “Chwila wytchnienia w Szklarskiej Porębie”

  1. Mnie też się spodobał, chyba odwiedzę jeszcze w tym roku, aczkolwiek planowałam też podróż do Jeleniej Góry

  2. Dla mnie Szklarską Poręba jest właśnie takim miejscem wytchnienia jak napisali autorzy, jak szukacie wyciszenia to polecam to miejsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>